1. Nejlepší alkohol kalkulačka

Nejlepší alkohol kalkulačka je online nástroj k vypočítání množství alkoholu v krvi podle zadaných údajů. Zjisti si i ty, tvůj zůstatek alkoholu v krvi !

kg
VYPITÝ ALKOHOL
PŘIDAT ALKOHOL

Jaký je rozdíl mezi promilemi a gramy alkoholu v krvi?

Málokdo ví, že jde o jedno a totéž. Promile udávané v procentech je vlastně totéž co gram alkoholu. Když má někdo 1 % alkoholu v krvi, neboli jedno promile, má jeden gram alkoholu rozpuštěný v každém kilogramu krve.

Jak se projevuje alkohol v krvi podle promile?

Alkohol se v krvi člověka projevuje opilostí, neboli opojením, a změnou chování. Od změny nálady, přes poruchu pozornosti, až po změnu sociálních zábran a zvýšenou hovornost apod. Na každého působí alkohol jinak a zároveň lze očekávat odlišný projev při daném množství alkoholu v krvi.

 • 0,5 promile Jinak zvaná excitační opilost, při níž může být člověk více hovorný a má lepší náladu.
 • 1 promile – Mírná opilost neboli hovorná opilost. Ke zvýšené hovornosti se přidává vtipkování, pocity euforie a zároveň snížení reakční doby na některé podněty. Běžným projevem je volný pohyb očí a zhoršená koordinace pohybů.
 • 2 promile – Střední opilost, při níž člověk ztrácí koncentraci. Narušení psychomotoriky může souviset s akčností nebo naopak s výraznou únavou a potřebou spát.
 • 3 promile a více – Těžká opilost může přinášet riziko agrese. Dostavuje se ztráta paměti, nesrozumitelná mluva a výrazně se zhoršuje chůze. Se zvyšujícím se množstvím alkoholu může přijít i vážná otrava.

Kolik alkoholu odbourám za hodinu?

Na odbourávání alkoholu má vliv velká spousta faktorů. Je to pohlaví, hmotnost, fyzická kondice, ale také to, zda pijete alkohol výjimečně nebo pravidelně. Obecně lze však říci, že muži jsou schopni odbourat cca 0,1 gramu alkoholu na jeden kilogram své váhy za hodinu, kdežto ženy cca 0,085 gramů. Zde je orientační příklad střízlivění u některých alkoholických nápojů.

 • Pivo 10° = 135 minut
 • Velký panák = 195 minut
 • Sklenice vína = 90 minut

Po pití alkoholu si dejte pozor i na ten zbytkový, který na sobě nemusíte v první moment vůbec pozorovat. Vaše tělo jej ale neodbouralo úplně, a tak byste při kontrole mohli nadýchat.

Jak nenadýchat alkohol?

Na tuto otázku existuje jednoduchá odpověď. Alkohol nenadýcháte, pokud nebudete pít. Existují nejrůznější „rady“, jak nenadýchat alkohol, jejich výsledek je však vždy hodně pochybný a ve své podstatě nulový. Někdo doporučuje hyperventilaci neboli zrychlené dýchání, které ale ve výsledku

může být kontraproduktivní. Dalším nesmyslem je žvýkačka v ústech, kouření nebo měděná mince pod jazykem.

Jak se rychle zbavit alkoholu v krvi?

Každý člověk odbourává alkohol jinak rychle. Klid a spánek zefektivňují práci jater při metabolizaci alkoholu. Na lepší zvládání kocoviny fungují i jiné věci:

 • Větší příjem tekutin, ideálně minerální vody s magnéziem.
 • Vitamín C nebo speciální doplňky stravy.
 • Vydatná snídani, např. česnečka nebo kyselé okurky.
 • Zvýšení hladiny cukru ve svém těle.
 • Černá káva nebo zelený čaj.

Kolik je tolerance alkoholu?

Každá země má trochu jinou toleranci alkoholu v krvi. V České republice platí nulová tolerance, takže při silniční kontrole byste neměli nikdy nadýchat. Existuje však jistá výjimka, kterou je hodnota alkoholu do 0,24 promile. V Česku se policisté řídí metodickým pokynem, a právě do této výše alkoholu vám na místě nezadrží řidičský průkaz. Hodnota do 0,24 promile je považována za neprokazatelnou a může být případným zkreslením. Na toto ochranné pásmo se ale nespoléhejte, protože je tu stále platnost nulové tolerance alkoholu v krvi.

Kolik je tolerance alkoholu?

Každá země má trochu jinou toleranci alkoholu v krvi. V České republice platní nulová tolerance, takže při silniční kontrole byste neměli nikdy nadýchat. Existuje však jistá výjimka, kterou je hodnota alkoholu do 0,24 promile. V Česku se policisté řídí metodickým pokynem, a právě do této výše alkoholu vám na místě nezadrží řidičský průkaz. Hodnota do 0,24 promile je považována za neprokazatelnou a může být případným zkreslením. Na toto ochranné pásmo se ale nespoléhejte, protože je tu stále platnost nulové tolerance alkoholu v krvi.

Co hrozí za řízení pod vlivem alkoholu?

Pokud při silniční kontrole nadýcháte alkohol, popřípadě dojde k jeho prokázání krevním testem, vystavujete se patřičnému postihu. V Česku existují hned tři pásma.

 • Do 0,3 promile
 • Od 0,3 do 1 promile
 • Nad 1 promile

První kategorie, do 0,3 promile, je přestupkem, v rámci něhož vám hrozí zákaz řízení na dobu šest měsíců až rok a peněžitý postih 2 500 Kč až 20 000 Kč.

 

V podstatě totožný trest vás čeká také při nadýchání 0,3 až 1 promile, avšak s tím rozdílem, že navíc přijdete ještě o sedm trestných bodů.

 

Množství alkoholu nad 1 promile už se stává trestným činem, kdy hrozí podmíněný i nepodmíněný trest. Zákaz řízení se prodlužuje na jeden až dva roky, pokuta se zvyšuje na 25 000 Kč až 50 000 Kč, a i zde přijdete o sedm trestných bodů.

Nejnovější články

Dárková balení alkoholu se sklenicemi

Dárková balení alkoholu se sklenicemi

Pořiďte si oblíbený alkohol a k tomu rovnou originální a tematicky laděné sklenice. Využijte možnosti zakoupit dárková balení alkoholu se sklenicemi, která obsahují vše v jednom. S tímto působivým dárkem potěšíte naprosto každého. Vsaďte na sety přinášející radost ve všech ohledech. Plantation 20th Anniversary XO 0,7l + 2x sklo GB

Přečíst článek »
Gravírování a vlastní etiketa láhve

Gravírování a vlastní etiketa láhve

Spojte originalitu s vybranou chutí oblíbeného alkoholického nápoje. Nechte si vytvořit láhev na míru nebo ji naopak darujte svým blízkým. Vlastní etiketa a nepřehlédnutelné gravírování. Buďte v tomto směru kreativní a popusťte uzdu vlastní fantazii. Whisky a ochucené whisky Rumy a ochucené rumy Skotské whisky Americké whiskey Pálenky a ovocné

Přečíst článek »
XXL láhve

XXL láhve

Dopřejte si pořádnou dávku svého oblíbeného alkoholu. Láhve XXL jsou zárukou toho, že vám dobré pití jen tak rychle nedojde. Maximalismus s sebou nese nejenom velký objem, ale také originalitu a působivé provedení. Ideální řešení pro nekonečné párty a nevšední dárky. Jack Daniel’s whiskey 3l GB Zjistit cenu sady Captain

Přečíst článek »

Degustační sady

Degustace je vstupní bránou do světa alkoholu. Potěšte své blízké degustační sadou. Nabídněte jim možnost poznat hned několik chutí vybraných destilátů a nechte na nich, který jim zachutná nejvíce. Degustační sady jsou nápaditým a originálním dárkem. Jack Daniel’s set Zjistit cenu sady Tatratea Mini Set Zjistit cenu sady Plantation set

Přečíst článek »