Recenze: Absinthe Žufánek St.Antoine

Seznamte se na vlastní kůži s legendou. Absint vycházející z receptur 18. století, jemuž v plné míře propadli tamní uměli a bohémové. Přírodní alkoholický nápoj, který vás rozhodně nenechá chladnými.

Jednotlivé druhy Absinthe Žufánek

Zdroj obrázku: https://www.zufanek.cz/

Obsah článku

Historie

Pojem „Žufánek“ asi není žádnému milovníku dobrého alkoholu cizí. Tak přesně tento výrobce se postaral o vytvoření legendárního nápoje Absinthe St.Antoine. Tento absint rozhodně není žádnou východoevropskou variantou, ale ryzím absintem vycházejícím z receptur 18. století. Žufánek se v tomto případě rozhodl vydat cestou původních tradic a vyplatilo se to. Sv. Antonín, jak lze v překladu označit destilát má za sebou opravdu důkladný výrobní proces.

O absinthu

Absinthe Žufánek St.Antoine je 100 % přírodním alkoholickým nápojem. Žádná chemie, barviva a podobné věci. Pouze kvalitní líh z Kojetína, který je základem pro tradiční absint. Právě v něm jsou totiž macerovány bylinky typu meduňka, fenykl, puškvorec, anděliky a mnohé jiné. I následné přidání dalších bylinek a několikaměsíční zrání má zásadní vliv na výsledný destilát. Takhle vzniká St. Antoine známý široko daleko. Tohle je zkrátka francouzská klasika, jíž lze s naprostou jistotou označovat, jako pravý absint. Absinthe Žufánek St.Antoine se vyznačuje obsahem alkoholu 70 %.

Láhev Absinthe Žufánek St.Antoine
Sklenice s Absinthe Žufánek St.Antoine

Barva, vůně a chuť

Barva alkoholu pro nás byla dalším milým překvapením. Po nalití do skleničky na nás vyhrkly zelenkavé tóny. Ty se pochopitelně mění podle toho, s jak velkým množstvím vody absint zředíte. Při správném poměru však lze docílit typicky mléčné barvy, která se stává velice zajímavou.


Barevné pojetí a konzistence alkoholu v nás evokovaly potřebu přičichnout si k němu. Okamžitě jsme zaregistrovali velké množství bylinek. Ti vnímavější možná poznají pelyněk, rmenec, meduňku a koriandr. V globále jde ale o ryze bylinný nádech. Ten k alkoholickému nápoji Absinthe Žufánek St.Antoine jednoduše patří.


Samotný absint se 70 % je velice silný, proto jsme si ho zředili vodou tak, jak se to u pravého absintu dělá. První doušky jsou lahodné. Vůně se okamžitě přetváří na chuť. To, co jsme doposud cítili máme nyní i v ústech. Bylinky, mezi nimiž jednoznačně převládá fenykl a anýz. Chuť absintu je hutná a bylinné spojení je lahodné. Příjemný pro nás byl i delší chuťový dozvuk.

Láhev absinthu

Naše degustační pouť plná očekávání začala u zkoumání vizuální stránky destilátu. V tomto směru nelze láhvi absintu cokoliv vytknout. Originální a zároveň jednoduchý tvar zaujme na první pohled. V nahnědlém skle se pak vyjímá samotný absint. Kombinace hnědé s graficky dobře zpracovanou etiketou podporuje celkovou unikátnost. Logo Žufánek na skle a stříbrný uzávěr jsou příjemnou hrou na detaily.

Přední strana láhve Absinthe Žufánek St.Antoine
Zadní strana láhve Absinthe Žufánek St.Antoine

Závěrečné hodnocení

Absinthe Žufánek St.Antoine je absintem v pravém slova smyslu. My jsme si ho dopřávali v poměru 1:3 se studenou vodou. Právě díky tomuto poměru jsme docílili pověstného louche efektu a samozřejmě i vynikající chuti. Vyzkoušeli jsme variantu s kostkou cukru i bez a obojí můžeme doporučit. Tento absint je skutečně kvalitním počinem českého výrobce. Radost může udělat nejenom vám, ale také těm, koho s ním obdarujete. Jeho stylová láhev k tomu jednoduše vybízí.

Mohlo by se vám líbit

Absinthe Justifiée & Ancienne Žufánek

Absinthe Amave blanche Žufánek

Oficiální stránky:  https://www.zufanek.cz/

Nejnovější články

Dárková balení alkoholu se sklenicemi

Dárková balení alkoholu se sklenicemi

Pořiďte si oblíbený alkohol a k tomu rovnou originální a tematicky laděné sklenice. Využijte možnosti zakoupit dárková balení alkoholu se sklenicemi, která obsahují vše v jednom. S tímto působivým dárkem potěšíte naprosto každého. Vsaďte na sety přinášející radost ve všech ohledech. Plantation 20th Anniversary XO 0,7l + 2x sklo GB

Přečíst článek »
Gravírování a vlastní etiketa láhve

Gravírování a vlastní etiketa láhve

Spojte originalitu s vybranou chutí oblíbeného alkoholického nápoje. Nechte si vytvořit láhev na míru nebo ji naopak darujte svým blízkým. Vlastní etiketa a nepřehlédnutelné gravírování. Buďte v tomto směru kreativní a popusťte uzdu vlastní fantazii. Whisky a ochucené whisky Rumy a ochucené rumy Skotské whisky Americké whiskey Pálenky a ovocné

Přečíst článek »
XXL láhve

XXL láhve

Dopřejte si pořádnou dávku svého oblíbeného alkoholu. Láhve XXL jsou zárukou toho, že vám dobré pití jen tak rychle nedojde. Maximalismus s sebou nese nejenom velký objem, ale také originalitu a působivé provedení. Ideální řešení pro nekonečné párty a nevšední dárky. Jack Daniel’s whiskey 3l GB Zjistit cenu sady Captain

Přečíst článek »

Degustační sady

Degustace je vstupní bránou do světa alkoholu. Potěšte své blízké degustační sadou. Nabídněte jim možnost poznat hned několik chutí vybraných destilátů a nechte na nich, který jim zachutná nejvíce. Degustační sady jsou nápaditým a originálním dárkem. Jack Daniel’s set Zjistit cenu sady Tatratea Mini Set Zjistit cenu sady Plantation set

Přečíst článek »