Recenze: Bumbu Original

Okuste legendární rum, který si ve své době oblíbili piráti. Barbadoský klenot zrající patnáct let vychází z dávných legend a je připraven polahodit chuťové pohárky každého z vás. Poznejte slavný rum do nejmenšího detailu. 

Tři druhy rumů Bumbu

Zdroj obrázku: https://bumbu.sovereignbrands.com/

Obsah článku

Historie

Když jsme se zahleděli do historie rumu Bumbu Original zjistili jsme, že sahá do přelomu 16. a 17. století. Právě v těch dobách Karibikem proplouvali mnozí piráti a námořníci, kteří si čas na moři krátili popíjením rumu. V těchto érách se začala utvářet receptura tohoto barbadoského rumu. Samotná destilerie vyrábějící Bumbu Original však vznikla až o něco později v roce 1893. S tímto rumem se pojí destilerie West Indies Rum Distillery. 

O rumu

Stejně, jako u spousty jiných rumů, i zde hraje ve výrobním procesu důležitou roli cukrová třtina. To nejlepší pocházející z Belize, Barbadosu nebo Dominikánské republiky dále prochází jednotlivými fázemi. Vypíchnout lze určitě použití nefiltrované vody z Barbadosu, směs mnoha koření a sázku na jistotu v podobě tradičního pálení. Jen pro zajímavost uvedeme, že využívány jsou stejné kvasinky jako v roce 1840. Důležitou roli sehrává i proces zrání, který probíhá v dubových sudech po bourbonu. Právě staré receptury ze 17. století, blend, řemeslnost, a ta nejlepší cukrová třtina v okolí dělají z Bumbu Original perlu Barbadosu obsahující 40 % alkoholu. 

Láhev rumu Bumbu Original se sklenicí
Sklenice s rumem Bumbu Original

Barva, vůně a chuť

Pojďme se posunout dál. Prvotní přičichnutí k alkoholu je mírně nasládlé. Cítíme hlavně převládající vanilku ve spojení s karamelem. Už v této fázi můžeme potvrdit, že výrobce do tohoto destilátu musí přidávat skutečně velké množství koření, protože vůně se tak trochu mísí. Sladkost do určité míry podtrhuje i sušené tropické ovoce. 

 

Po tom, co jsme cítili před prvním douškem očekáváme primárně nasládlost. Rum v ústech nastupuje nejprve s jistou lehkostí, až teprve poté se přeměňuje na tvrdé pirátské pití. A teď přichází opravdová smršť nejrůznějších chutí. Je to banán, kokos, čokoláda a možná jsme ucítili i kávu a pomeranče. Sladkost a ovocná příchuť jsou spojeny s pomyslnou jemností. Přesně tohle je lahodný zážitek, který stojí určitě za to. 

Láhev rumu

Když pirátský rum, tak se vším všudy. O tom jsme se při naší degustaci přesvědčili na vlastní oči. Narážíme na velice originální zpracování láhve, která dělá čest tomuto pirátskému pití. Krásný a příjemný tvar na uchopení zdobí symbol pirátů, jímž jsou zkřížené kosti. V tomto případě oceňujeme jednoduchost a zároveň velkou míru kreativity. 

Zapomeňte na velké etikety a podobné věci. Láhev rumu Bumbu Original je tvořena se smyslem pro detail. Vyšší dno, široké hrdlo, z něhož se alkohol dobře nalévá a zakončení v podobě korku. Tato láhev má podle nás styl a její provedení dává nahlédnout na mahagonový destilát v jeho plné kráse. A to je věc, která se cení. 

Přední strana láhve rumu Bumbu Original
Zadní strana láhve rumu Bumbu Original

Závěrečné hodnocení

Je pravdou, že rum Bumbu Original jsme si oblíbili hned po prvním doušku. Doporučit ho můžeme všem, i pro jeho komplexní chuť. Právě ta napovídá, že rum je možné pít nejenom samotný, ale i jako přísadu nejrůznějších míchaných nápojů. Po naší zkušenosti lze tento rum doporučit i jako působivý dárek, protože vedle chuti lze obdivovat také onu propracovanou láhev. Na své si přijdou hlavně ti pokročilejší, kteří díky svým zkušenostem dokáží rozeznat více tónů chuti.

Rum je sám o sobě skvělý, ale zkuste si ho vychutnat i v našich koktejlech Koktejly.

Mohlo by se vám líbit

Bumbu original 0,7l 40% v dárkové tubě

Oficiální stránky: https://bumbu.sovereignbrands.com/

Nejnovější články

Dárková balení alkoholu se sklenicemi

Dárková balení alkoholu se sklenicemi

Pořiďte si oblíbený alkohol a k tomu rovnou originální a tematicky laděné sklenice. Využijte možnosti zakoupit dárková balení alkoholu se sklenicemi, která obsahují vše v jednom. S tímto působivým dárkem potěšíte naprosto každého. Vsaďte na sety přinášející radost ve všech ohledech. Plantation 20th Anniversary XO 0,7l + 2x sklo GB

Přečíst článek »
Gravírování a vlastní etiketa láhve

Gravírování a vlastní etiketa láhve

Spojte originalitu s vybranou chutí oblíbeného alkoholického nápoje. Nechte si vytvořit láhev na míru nebo ji naopak darujte svým blízkým. Vlastní etiketa a nepřehlédnutelné gravírování. Buďte v tomto směru kreativní a popusťte uzdu vlastní fantazii. Whisky a ochucené whisky Rumy a ochucené rumy Skotské whisky Americké whiskey Pálenky a ovocné

Přečíst článek »
XXL láhve

XXL láhve

Dopřejte si pořádnou dávku svého oblíbeného alkoholu. Láhve XXL jsou zárukou toho, že vám dobré pití jen tak rychle nedojde. Maximalismus s sebou nese nejenom velký objem, ale také originalitu a působivé provedení. Ideální řešení pro nekonečné párty a nevšední dárky. Jack Daniel’s whiskey 3l GB Zjistit cenu sady Captain

Přečíst článek »

Degustační sady

Degustace je vstupní bránou do světa alkoholu. Potěšte své blízké degustační sadou. Nabídněte jim možnost poznat hned několik chutí vybraných destilátů a nechte na nich, který jim zachutná nejvíce. Degustační sady jsou nápaditým a originálním dárkem. Jack Daniel’s set Zjistit cenu sady Tatratea Mini Set Zjistit cenu sady Plantation set

Přečíst článek »