Recenze: Hendrick’s Gin

Unikátní výrobní proces a neobyčejná chuť. To je spojení, které přináší Hendrick’s Gin s věhlasem po celém světě. Ochutnejte gin, jehož dominantou je okurka a damascénské růže. Takovou kombinaci musí poznat naprosto každý.

Foto gina Hendrick's s růžemi a okurkami jako upoutávka na Hendrick's Gin

Zdroj obrázku: https://www.hendricksgin.com/

Obsah článku

Historie

Dnes už můžeme s naprostou jistotou říci, že Hendrick’s Gin patří k legendám. Malosériově vyráběný alkoholický nápoj pochází ze slavné destilerie Lesley Gracie. Ta se nachází ve skotské vesnici Girvan. Tradice, legenda a nádech přímořského klimatu. Tohle všechno prezentuje gin, který se pojí s velice specifickým procesem výroby dělající z něj unikát sám o sobě.

O ginu

Destilace probíhá ve dvou kotlích, přičemž jeden z nich byl vyroben v roce 1860. Ten druhý o necelou stovku let později. Na světě už ale existuje jen malé množství funkčních zařízení. Dalo by se říci, že kotle Bennett a Carter-Head jsou vlastně takovým pomyslným středobodem celého příběhu s koncem nazývaným Hendrick´s Gin.

Gin je směsicí mnohých složek přírodního charakteru. Kromě bylin jsou to i jemné esenciální oleje z bulharských damascénských růží, včetně okurek. Pozvolné louhování jednotlivých složek vede k jisté dokonalosti, která je dnes známá po celém světě. Gin Hendrick´s se vyznačuje hodnotou alkoholu 41,4 %.

Láhev Hendrick's Gin se sklenicí
Sklenice s ginem Hendrick's

Barva, vůně a chuť

Láhev bezpochyby klame tělem, o není žádných pochyb. Tmavá neprůhledná láhev totiž ukrývá čirý alkoholickým nápoj. Tak, jak tomu u ginů bývá zvykem. I to má své osobité kouzlo, které v tomto případě můžeme jedině vypíchnout.

 

Stejně jako v našich ostatních degustacích, i zde začínáme nejprve zkoumáním vůně. První přičichnutí je spjato s květinovým aromatem. To je však doprovázeno jistou pikantností. Jsou to bylinky a nejrůznější výtažky starající se o celkový vonný charakter ginu Hendrick´s. Mezi nejvýraznější složky patří bezpochyby koriandr a jalovec.

 

Pokud vám vůně přijde atypická, v rámci chuti to platí dvojnásob. Tento gin má skutečně neotřelou a unikátní chuť. Výraznost bylinek se mísí s jemností citrusových tónů. Užívat si budete i jedné z netradičních složek. Tou je právě zmiňovaná salátová okurka. Také růže sehrávají svoji důležitou roli. Gin Hendrick´s jsme si vychutnali od A až do Z. Od nástupu prvních tónů až po lehký dozvuk, ve kterém si o hlavní slovo řeknou některé další nespecifikovatelné tóny. Zkrátka, ginová slast.

Láhev ginu

Láhev ginu v nás vzbudila jednoznačný pocit – mistrovské dílo. Ano, tak nějak bychom charakterizovali provedení láhve. Ta na první pohled zhmotňuje lékařskou lahvičku, což do jisté míry koresponduje i s tím, z jakých složek vlastně alkoholický nápoj vzniká. Na černé láhvi se vyjímá světlá etiketa s nápisem Hendrick´s Gin. Jednoduchost, originalita a nápaditost jdou v tomto případě ruku v ruce.

Přední strana láhve rumu Hendrick's Gin
Zadní strana láhve ginu Hendrick's

Závěrečné hodnocení

Lhali bychom, kdybychom netvrdili, že gin Hendrick´s je jedním z nejlepších ginů, které jsme měli možnost ochutnat. Minimálně co se týče unikátnosti samotné chuti. Ideálně, pokud ho budete konzumovat s tonikem v poměru 1:3 a nezapomenete na led. Podle našeho názoru prezentuje tento gin sběratelský kousek. A ten nesmí chybět v žádné sbírce a baru. Díky jeho všestranné originalitě ho využijete i při obdarování ostatních.

Gin je sám o sobě skvělý, ale zkuste si ho vychutnat i v našich koktejlech Koktejly.

Mohlo by se vám líbit

Oficiální stránky: https://www.hendricksgin.com/

Nejnovější články

Dárková balení alkoholu se sklenicemi

Dárková balení alkoholu se sklenicemi

Pořiďte si oblíbený alkohol a k tomu rovnou originální a tematicky laděné sklenice. Využijte možnosti zakoupit dárková balení alkoholu se sklenicemi, která obsahují vše v jednom. S tímto působivým dárkem potěšíte naprosto každého. Vsaďte na sety přinášející radost ve všech ohledech. Plantation 20th Anniversary XO 0,7l + 2x sklo GB

Přečíst článek »
Gravírování a vlastní etiketa láhve

Gravírování a vlastní etiketa láhve

Spojte originalitu s vybranou chutí oblíbeného alkoholického nápoje. Nechte si vytvořit láhev na míru nebo ji naopak darujte svým blízkým. Vlastní etiketa a nepřehlédnutelné gravírování. Buďte v tomto směru kreativní a popusťte uzdu vlastní fantazii. Whisky a ochucené whisky Rumy a ochucené rumy Skotské whisky Americké whiskey Pálenky a ovocné

Přečíst článek »
XXL láhve

XXL láhve

Dopřejte si pořádnou dávku svého oblíbeného alkoholu. Láhve XXL jsou zárukou toho, že vám dobré pití jen tak rychle nedojde. Maximalismus s sebou nese nejenom velký objem, ale také originalitu a působivé provedení. Ideální řešení pro nekonečné párty a nevšední dárky. Jack Daniel’s whiskey 3l GB Zjistit cenu sady Captain

Přečíst článek »

Degustační sady

Degustace je vstupní bránou do světa alkoholu. Potěšte své blízké degustační sadou. Nabídněte jim možnost poznat hned několik chutí vybraných destilátů a nechte na nich, který jim zachutná nejvíce. Degustační sady jsou nápaditým a originálním dárkem. Jack Daniel’s set Zjistit cenu sady Tatratea Mini Set Zjistit cenu sady Plantation set

Přečíst článek »