Recenze: Jack Daniel’s No.7

Legenda mezi legendami a hláška „tady žije Jack“. To je předehra pro bezkonkurenční whiskey z Tennessee. Jack Daniel´s No.7 si vás získá svou originální recepturou a skvělou chutí.

Ležící láhev Jack Daniel´s No.7 s whiskovou sklenicí

Zdroj obrázku: https://www.jackdaniels.com/en-us/

Obsah článku

Historie

Whiskey z Tennessee je slovním spojením, které zná každý milovník dobrých alkoholických nápojů. Byl to právě Jack Daniel, jenž zhmotnil svůj americký sen ve skutečnost. Tehdy se psal rok 1866, když v Lynchburgu vznikla v podstatě první registrovaná palírna ve Spojených státech amerických. Její mnohaletá tradice je spojena s řadou nejrůznějších úspěchů. Jedním z nich je také Jack Daniel´s No.7. Americká whiskey vyráběná podle původní receptury svého zakladatele. Ikonický klenot mezi klenoty a základní kámen samotného lihovaru.

O whiskey

Jack Daniel´s No.7 vzniká procesem označovaným jako charcoal melloving, což je filtrování přes třímetrovou vrstvu uhlíků z cukrového javoru. Hlavní dominantou destilátu jsou tři ingredience v tomto poměru – žito 8 %, sladový ječmen 12 % a kukuřice 80 %. Významnou roli v celém procesu výroby sehrává také voda z vápencové jeskyně, včetně několika dalších tajných ingrediencí. Jack Daniel´s No.7 pochopitelně náležitou dobu zraje, a to v dubových sudech přenášejících výtečnou chuť do alkoholického nápoje. Tato věhlasná whiskey se pyšní obsahem alkoholu ve výši 40 %.

Láhev whiskey Jack Daniel´s No.7 se sklenicí
Sklenice s whiskey Jack Daniel´s No.7

Barva, vůně a chuť

Díky použitému průhlednému sklu láhve máme možnost nahlédnout na přirozenou barvu destilátu. Tato whiskey má zlatavé zabarvení, za čímž určitě stojí i samotný výrobní proces a zrání v dubových sudech. Pro whisky zcela dokonalá barva, která nás nutí pokračovat v degustaci.

 

Po nalití Jack Daniel´s No.7 do sklenky jsme k alkoholickému nápoji přičichli. Sladkost je cítit už z dálky a během chvíle se v nose proměňuje na aroma kouře s trochu ovocnou příchutí. Kromě těchto složek jsme cítili vanilku, cukrový sirup a trochu dubu. Nezbývá tedy než tuto legendární whisky ochutnat.

 

Propojení dřevitosti, sladkosti a koření lze označit za hravé. V ústech se nám během chvilky rozplývají chutě vanilky, skořice, ale také čokolády. Spousta z těchto složek je celkem jasně identifikovatelných. Dalo by se říci, že v jednoduchosti je krása, a to při ochutnávce Jack Daniel´s No.7 platí dvojnásob. Dozvuk je středního charakteru, a právě v samotném závěru si užijete oné hořkosti, avšak v přiměřené míře. Střídání kořeněných a sladkých tónů vytváří v ústech doslova zábavu.

Láhev whiskey

Láhev legendární whiskey nemůžeme charakterizovat jinak než jako klasiku mezi klasikami. Jack Daniel´s No.7 se pyšní typickou čtyřhrannou láhví se zkosenými rohy. Jednoduchost se zde pojí s propracovaností a důrazem na detail. V podstatě celému tělu láhve dominuje černá etiketa s bílým písmem, která je také nedílnou součástí uzávěru. Styl písma vás přenese o mnoho let nazpět do Tennessee. Láhev se pro svůj tvar dobře drží.

Přední strana láhve whiskey Jack Daniel´s No.7
Zadní strana láhve whiskey Jack Daniel´s No.7

Závěrečné hodnocení

Jack Daniel´s No.7 je určitě ideální vstupní branou do světa kvalitní whiskey. Začínající obdivovatele tohoto alkoholu jistě překvapí, těm zkušenějším přinese pevný základ kvality. Musíme konstatovat, že americká whiskey nám chutnala na všechny způsoby. Pochutnali jsme si na ní jen tak, ale i s kostkou ledu. Využít ji pochopitelně můžete jako přísadu do nejrůznějších míchaných nápojů. Tato legendární láhev by se měla tyčit asi v každém domácím baru.

Whiskey je sama o sobě skvělá, ale zkuste si ji vychutnat i v našich koktejlech Koktejly.

Mohlo by se vám líbit

Jack Daniel's degustační balení 5×0,05l GB

Jack Daniel's No.7 balení 0,7l 40% + 2x sklo GB

Jack Daniel's No.7 balení 0,7l 40% + Retro Budík GB

Oficiální stránky: https://www.jackdaniels.com/

Nejnovější články

Dárková balení alkoholu se sklenicemi

Dárková balení alkoholu se sklenicemi

Pořiďte si oblíbený alkohol a k tomu rovnou originální a tematicky laděné sklenice. Využijte možnosti zakoupit dárková balení alkoholu se sklenicemi, která obsahují vše v jednom. S tímto působivým dárkem potěšíte naprosto každého. Vsaďte na sety přinášející radost ve všech ohledech. Plantation 20th Anniversary XO 0,7l + 2x sklo GB

Přečíst článek »
Gravírování a vlastní etiketa láhve

Gravírování a vlastní etiketa láhve

Spojte originalitu s vybranou chutí oblíbeného alkoholického nápoje. Nechte si vytvořit láhev na míru nebo ji naopak darujte svým blízkým. Vlastní etiketa a nepřehlédnutelné gravírování. Buďte v tomto směru kreativní a popusťte uzdu vlastní fantazii. Whisky a ochucené whisky Rumy a ochucené rumy Skotské whisky Americké whiskey Pálenky a ovocné

Přečíst článek »
XXL láhve

XXL láhve

Dopřejte si pořádnou dávku svého oblíbeného alkoholu. Láhve XXL jsou zárukou toho, že vám dobré pití jen tak rychle nedojde. Maximalismus s sebou nese nejenom velký objem, ale také originalitu a působivé provedení. Ideální řešení pro nekonečné párty a nevšední dárky. Jack Daniel’s whiskey 3l GB Zjistit cenu sady Captain

Přečíst článek »

Degustační sady

Degustace je vstupní bránou do světa alkoholu. Potěšte své blízké degustační sadou. Nabídněte jim možnost poznat hned několik chutí vybraných destilátů a nechte na nich, který jim zachutná nejvíce. Degustační sady jsou nápaditým a originálním dárkem. Jack Daniel’s set Zjistit cenu sady Tatratea Mini Set Zjistit cenu sady Plantation set

Přečíst článek »