Recenze: Kraken Black Spiced

Nechte se stáhnout chapadly strašného Krakena a vychutnejte si rum s pachutí dech beroucí pověsti. Relativně mladý destilát zaujme nejenom svou originalitou, ale také zabarvením a propracovanou chutí. 

Chapadla Krakena jako upoutávka na článek o recenzi Kraken Black Spiced

Zdroj obrázku: www.krakenrum.com

Obsah článku

Historie

Když jsme se začali zajímat o historii rumu, nemuseli jsme pátrat příliš dlouho. Značka Kraken Rum byla totiž založena v roce 2009 a souvisí se společností Proximo Spirits z New Jersey. Ta byla založena o dva roky dříve. Tento rum spatřil světlo světa v roce 2010, kdy byl uveden na trh ve Spojeném království. Samotný destilát se pojí s legendou o Krakenovi, který v 17. století potápěl jednu loď za druhou a neušetřil ani loď převážející kořeněný rum. I když jde o nereálnou pověst, dodává tomuto rumu na jisté atraktivitě.

O rumu

Pojďme se ale přesunout k reálným faktům souvisejícím s rumem. Mnozí tento rum označují, jako kořeněnou lahůdku a tomu tak opravdu je. Rum vzniká směsicí melasových rumů pocházejících primárně z Tobaga a Trinidadu. Ty jsou mimochodem destilovány v kotlích, takže označení pot-still je zcela na místě. To však není všechno. Součástí této rumové směsi je ještě dalších třináct tajných ingrediencí promítajících se do typické chuti rumu. Ten mimochodem dostatečně dlouho zraje, a to v dubových sudech. Výsledkem je pak destilát obsahující 40 % alkoholu.

Láhev rumu Kraken Black Spiced se sklenicí
Sklenice s rumem Kraken Black Spiced

Barva, vůně a chuť

Když se podíváte na láhev, okamžitě vás napadne dokonalé spojení bílé a černé. V průhledné láhvi se nachází velice tmavý destilát. Tmavě hnědý až spíše černý rum pro nás byl předzvěstí něčeho velkého. V kombinaci s ostatními světlými prvky působí vše skvělým dojmem. Ne nadarmo je tato barva přirovnávána k černému inkoustu. 

 

Vůně rumu určitě není nijak výrazná a aromatická. Cítit budete spíše slabší tóny, které zároveň nejsou opředeny ani přemírou alkoholu. Vzhledem k tomu, z čeho vzniká si užijete kořeněné aroma, v němž jsme zaznamenali také trochu rozinek, vanilky a hřebíčku. Lehce nasládlá vůně je doplněna zázvorem. 

 

Chuť je v porovnání s vůní milým překvapením. Ihned nás zaplavila směs výraznějších prvků. Vše má pochopitelně kořenový podtext. Dopřávat si budete primárně nasládlé chuti, ve které převládá skořice, cukr a vanilka. Jednotlivé složky jsou příjemně a rovnoměrně rozloženy. Z vlastní zkušenosti můžeme vypíchnout ještě tóny čokolády, pepře a kávy. Všechny tyto ingredience pak vymizí během středně dlouhého dozvuku. 

Láhev rumu

Na degustaci rumu jsme se těšili nejenom kvůli jeho chuti, ale také zpracování láhve. Ta totiž dokonale koresponduje se zmiňovanou pověstí. Unikátní je v mnoha ohledech. Standardní tvar je doplněn o dvě uši přispívající ke snazšímu a jistějšímu držení. Průhledné sklo prozrazuje zabarvení destilátu. Vše doplňuje bílá etiketa s černými nápisy a obrázkem Krakena, který potápí loď. Dalo by se říci pirátský design, jemuž jsme rozhodně přišli na chuť. 

Přední strana láhve rumu Kraken Black Spiced
Zadní strana láhve rumu Kraken Black Spiced

Závěrečné hodnocení

Co říci na závěr? Z pohledu designu je Kraken Black Spiced skutečným originálem a určitě se bude vyjímat v jakémkoliv baru. Díky jeho vzhledu ho můžete využít i jako skvělý dárek. Z pohledu chuti nadchne všechny milovníky spíše sladších rumů. My jsme si na něm pochutnali v kombinaci s ledem. Díky jeho pestré chuti se však hodí také pro tvorbu nejrůznějších míchaných nápojů.

Rum je sám o sobě skvělý, ale zkuste si ho vychutnat i v našich koktejlech Koktejly.

Mohlo by se vám líbit

Kraken Black Spiced Limited Edition

Kraken Black Spiced Limited Edition 2021

Kraken Black Spiced Limited Edition 2022

Oficiální stránky: https://www.krakenrum.com/

Nejnovější články

Dárková balení alkoholu se sklenicemi

Dárková balení alkoholu se sklenicemi

Pořiďte si oblíbený alkohol a k tomu rovnou originální a tematicky laděné sklenice. Využijte možnosti zakoupit dárková balení alkoholu se sklenicemi, která obsahují vše v jednom. S tímto působivým dárkem potěšíte naprosto každého. Vsaďte na sety přinášející radost ve všech ohledech. Plantation 20th Anniversary XO 0,7l + 2x sklo GB

Přečíst článek »
Gravírování a vlastní etiketa láhve

Gravírování a vlastní etiketa láhve

Spojte originalitu s vybranou chutí oblíbeného alkoholického nápoje. Nechte si vytvořit láhev na míru nebo ji naopak darujte svým blízkým. Vlastní etiketa a nepřehlédnutelné gravírování. Buďte v tomto směru kreativní a popusťte uzdu vlastní fantazii. Whisky a ochucené whisky Rumy a ochucené rumy Skotské whisky Americké whiskey Pálenky a ovocné

Přečíst článek »
XXL láhve

XXL láhve

Dopřejte si pořádnou dávku svého oblíbeného alkoholu. Láhve XXL jsou zárukou toho, že vám dobré pití jen tak rychle nedojde. Maximalismus s sebou nese nejenom velký objem, ale také originalitu a působivé provedení. Ideální řešení pro nekonečné párty a nevšední dárky. Jack Daniel’s whiskey 3l GB Zjistit cenu sady Captain

Přečíst článek »

Degustační sady

Degustace je vstupní bránou do světa alkoholu. Potěšte své blízké degustační sadou. Nabídněte jim možnost poznat hned několik chutí vybraných destilátů a nechte na nich, který jim zachutná nejvíce. Degustační sady jsou nápaditým a originálním dárkem. Jack Daniel’s set Zjistit cenu sady Tatratea Mini Set Zjistit cenu sady Plantation set

Přečíst článek »