Recenze: Malfy Gin Rosa

Do růžového podání Malfy Ginu se ihned zamilujete. Propadněte kouzlu nápoje, za nímž se skrývá italský jalovec a užívejte si delikátnost tohoto destilátu. Věřte, že tohle není tradiční gin. 

Foto sklenice a láhve Malfy Gin Rosa

Zdroj obrázku: https://www.malfygin.com/en/

Obsah článku

Historie

Pokud se začnete zajímat o historii Malfy Ginu Rosa, musíte se v čase vrátit do roku 1906. Právě tehdy vznikl věhlasný lihovar Torino Distilary ležící v Moncalieri poblíž Turína. Tam je doma rodina Vergnanových. Manželé a jejich děti tu s láskou tvoří destiláty dobývající svět. Ne nadarmo se říká, že Malfy Gin Rosa je v podstatě spojením Itálie a Francie. V italské rodinné palírně totiž vzniká alkoholický nápoj a samotnou distribuci pak zajišťují Francouzi. Konkrétně distributor Pernod Ricard. Původ tedy hledejte v prostředí slunného pobřeží Středozemního moře. 

O ginu

Malfy Gin Rosa je stejně, jako mnohé jiné destiláty založen na tajné receptuře a ingrediencích. I když si rodina Vergnanových důkladně střeží své tajemství, chutě růžového alkoholického nápoje prozradí mnohé. Populární růžové grapefruity ze Sicílie se jednoduše nezapřou. 

Vedle důmyslného výběru konkrétních ingrediencí si v lihovaru Torino Distilary dávají záležet také na výrobním procesu. Velkým tématem je speciální druh destilace, která je označována, jako vakuová. Procesně i časově jde o poměrně náročnou metodu, jejímž výstupem je vyšší kvalita destilátu. Celý proces se promítá hlavně do aromatu a chuti Malfy Ginu Rosa. Destilace probíhá v měděných kotlích. Macerování je realizováno v jemném obilném destilátu. 

Nutno podotknout, že gin se pyšní známkou původu Gin di Qualita Distillato in Italia. Ta je známá pod zkratkou G.Q.D.I. 

Láhev Malfy Gin Rosa se sklenicí
Sklenice s Malfy Gin Rosa

Barva, vůně a chuť

Pojďme přejít k tomu zásadnímu, co se pojí s alkoholickým nápojem Malfy Gin Rosa. V první řadě je to barva destilátu, která odpovídá jeho názvu. Pohled na růžový gin evokuje pocit svěžesti a příjemného pohlazení. Už samotná barva vybízí k ochutnávce a vyvolává spoustu otázek. Například, jak bude Malfy Gin Rosa vonět a chutnat? 

K vůni se vyjádříme obratem. Když si otevřete láhev tohoto alkoholického nápoje, ihned ucítíte spojení tónů vzbuzujících pocit delikátnosti a svěžesti. Trochu zkušenější milovníci ginu jistě vyhodnotí použití grepů a jalovce. A skutečně tomu tak je, sicilské grepy a italský jalovec dominují vůni, ale také chuti. 

Při ochutnávce Malfy Ginu Rosa se nám v ústech mísil grep nejenom s jalovcem, ale i s patřičnou dávkou rebarbory. Tohle jsou prvky snadno rozpoznatelné snad pro každého. Výrazné grepové pohlazení mělo podtext jehličí. Vše pak uzavíral jalovcový závěr. Chuť je oproti jiným ginům skutečně netradiční a vyzývavá. 

Láhev ginu

Malfy Gin Rosa je propracován do nejmenšího detailu. O tom jsme se ostatně přesvědčili i prostřednictvím láhve. Skleněná láhev má velice příjemný tvar, který se skvěle drží v ruce. Matná povrchová úprava působí luxusním dojmem. Zdobení citrusovými kroužky je decentní a nápadité. 

Samotnému tělu láhev Malfy Gin Rosa dominuje modrá etiketa. Ta je určitým symbolem Středomoří. Povšimnout si můžete i znaku týkajícího se veslařství. Jde o symbol starého a významného závodu. Nad modrým hrdlem se tyčí tradiční zátka. Ta je vyrobena z italského dubu. Zkrátka, originál každým kouskem. 

Přední strana láhve Malfy Gin Rosa
Zadní strana láhve Malfy Gin Rosa

Závěrečné hodnocení

Osobní zkušenost nás přesvědčila o tom, že Malfy Gin Rosa je skutečnou výzvou a zároveň splněním patřičného očekávání. Kladně lze hodnotit nejenom působivou láhev, která se stane určitě originálním dárkem. Tou hlavní předností je vybraná chuť tajných přísad zanechávajících na jazyku příjemnou stopu. Tento gin se stane nepřehlédnutelnou součástí jakéhokoliv míchaného nápoje. 

Gin je sám o sobě skvělý, ale zkuste si ho vychutnat i v našich koktejlech Koktejly.

Mohlo by se vám líbit

Oficiální stránky: https://www.malfygin.com/en/

Nejnovější články

Dárková balení alkoholu se sklenicemi

Dárková balení alkoholu se sklenicemi

Pořiďte si oblíbený alkohol a k tomu rovnou originální a tematicky laděné sklenice. Využijte možnosti zakoupit dárková balení alkoholu se sklenicemi, která obsahují vše v jednom. S tímto působivým dárkem potěšíte naprosto každého. Vsaďte na sety přinášející radost ve všech ohledech. Plantation 20th Anniversary XO 0,7l + 2x sklo GB

Přečíst článek »
Gravírování a vlastní etiketa láhve

Gravírování a vlastní etiketa láhve

Spojte originalitu s vybranou chutí oblíbeného alkoholického nápoje. Nechte si vytvořit láhev na míru nebo ji naopak darujte svým blízkým. Vlastní etiketa a nepřehlédnutelné gravírování. Buďte v tomto směru kreativní a popusťte uzdu vlastní fantazii. Whisky a ochucené whisky Rumy a ochucené rumy Skotské whisky Americké whiskey Pálenky a ovocné

Přečíst článek »
XXL láhve

XXL láhve

Dopřejte si pořádnou dávku svého oblíbeného alkoholu. Láhve XXL jsou zárukou toho, že vám dobré pití jen tak rychle nedojde. Maximalismus s sebou nese nejenom velký objem, ale také originalitu a působivé provedení. Ideální řešení pro nekonečné párty a nevšední dárky. Jack Daniel’s whiskey 3l GB Zjistit cenu sady Captain

Přečíst článek »

Degustační sady

Degustace je vstupní bránou do světa alkoholu. Potěšte své blízké degustační sadou. Nabídněte jim možnost poznat hned několik chutí vybraných destilátů a nechte na nich, který jim zachutná nejvíce. Degustační sady jsou nápaditým a originálním dárkem. Jack Daniel’s set Zjistit cenu sady Tatratea Mini Set Zjistit cenu sady Plantation set

Přečíst článek »