Recenze: Monkey Shoulder The Original

Skotská whisky pro milovníky těchto alkoholických nápojů. Ochutnejte směs sladových whisky a dopřejte si báječný zážitek v ústech. Prověřený zástupce blended malt, který si vás jednoduše podmaní.

Foto tří nastěnných obrazů týkajících se alkoholu Monkey Shoulder The Original

Zdroj obrázku: https://www.monkeyshoulder.com/

Obsah článku

Historie

Nejprve společně nahlédneme do historie whisky Monkey Shoulder. Ta má totiž sáhodlouhou minulost. O tento záslužný počin se postarala destilerie William Grant & Sons, jejíž tradice započala už v roce 1887. Rodinný příběh vyústil v roce 2000. Právě tehdy se členové rodu rozhodli, že zkusí skotskou whisky poponést ještě dál do světa. Vznikl Monkey Shoulder. Whisky nemá toto označení pro nic za nic. Je odkazem tehdejších dělníků pracujících v rámci výroby skotské whisky s těžkými břemeny. Dnešní doba už je samozřejmě jiná, označení však zůstalo.

O whisky

Monkey Shoulder The Original je destilátem, který můžeme s naprostou jistotou zařadit do kategorie blended malt. Propojení sladových whisky vysoké kvality, jejichž výstupem je v překladu známé „opičí rameno“. Symbol v podobě tří opiček mimochodem prezentuje všechny tři spolupracující palírny, jimiž jsou Kininvie, Balvenie a Glenfiddich. A výsledek? Tím je skotská whisky Monkey Shoulder The Original se 40 % alkoholu.

Láhev whisky Monkey Shoulder The Original
Sklenice s whisky Monkey Shoulder The Original

Barva, vůně a chuť

Whisky má jantarovou nebo chcete-li jemně medovou barvu. Nic jiného bychom od skotské whisky snad ani neočekávali. Její zabarvení doslova vybízí k prvnímu přičichnutí a degustaci. Proto neotálejme a pusťme se do toho.

 

Co se týče aroma, je cítit patřičná vyzrálost alkoholického nápoje. Sladký nádech je velice elegantní a celkem dobře čitelný. Lze z něj vypozorovat řadu příjemných složek. Ve vůni jsme postřehli například muškátový oříšek, ale i trochu čokolády. Ke zmíněné sladkosti do jisté míry přispívá také vůně včelího medu a nádech dřeva. Zkrátka, skotská whisky, jak má být.

 

Ochutnávka Monkey Shoulder The Original se nesla v duchu velkého očekávání. Byli jsme doslova natěšeni, co se skrývá za dobře vypadajícím a aromaticky vyváženým destilátem. Čekalo nás nasládlé pokušení a bohatost. Vše začalo vanilkou a neslo se přes hřebíček až po pomeranč. To vše s trochou skořice a se skvělým pocitem, že pijete 40% alkohol. Vyzrálost a vyváženost jednotlivých složek byla patrná až do samotného závěru. I dozvuky se nesly v hřejivých tónech.

Láhev whisky

S propracovaností této láhve jsme naprosto ztotožněni. Originál padne skvěle do ruky. Menší zavalitý tvar koresponduje s lehce protaženým hrdlem. Průzračné sklo dává nahlédnout do láhve, kde se vyjímá samotný destilát. Na láhvi nechybí symbol tří opiček, které patří ke značce Monkey Shoulder. Etiketa, jak na starém papíře potrhuje celkový nádech skotské unikátnosti. Za nás zcela výborná kombinace jednotlivých prvků.

Přední strana láhve whisky Monkey Shoulder The Original
Zadní strana láhve whisky Monkey Shoulder The Original

Závěrečné hodnocení

Pokud chcete ochutnat skotskou klasiku založenou na vysoké kvalitě, je Monkey Shoulder The Original hlavním adeptem. Tuto whisky si oblíbíte především pro její vyváženost a sladký charakter. To jsou dvě nejzásadnější vlastnosti využitelné také v rámci nejrůznějších koktejlů. Ostatně i pro ně byl tento alkoholický nápoj stvořen. Monkey Shoulder si nás získala jak na ledu, tak s trochou vody.

Whisky je sama o sobě skvělá, ale zkuste si ji vychutnat i v našich koktejlech Koktejly.

Mohlo by se vám líbit

Monkey Shoulder Smokey monkey 0,7l

Dram of whisky - Monkey Shoulder 0,05 L

Dram of whisky - Monkey Shoulder 0,04l

Oficiální stránky: https://www.monkeyshoulder.com/

Nejnovější články

Dárková balení alkoholu se sklenicemi

Dárková balení alkoholu se sklenicemi

Pořiďte si oblíbený alkohol a k tomu rovnou originální a tematicky laděné sklenice. Využijte možnosti zakoupit dárková balení alkoholu se sklenicemi, která obsahují vše v jednom. S tímto působivým dárkem potěšíte naprosto každého. Vsaďte na sety přinášející radost ve všech ohledech. Plantation 20th Anniversary XO 0,7l + 2x sklo GB

Přečíst článek »
Gravírování a vlastní etiketa láhve

Gravírování a vlastní etiketa láhve

Spojte originalitu s vybranou chutí oblíbeného alkoholického nápoje. Nechte si vytvořit láhev na míru nebo ji naopak darujte svým blízkým. Vlastní etiketa a nepřehlédnutelné gravírování. Buďte v tomto směru kreativní a popusťte uzdu vlastní fantazii. Whisky a ochucené whisky Rumy a ochucené rumy Skotské whisky Americké whiskey Pálenky a ovocné

Přečíst článek »
XXL láhve

XXL láhve

Dopřejte si pořádnou dávku svého oblíbeného alkoholu. Láhve XXL jsou zárukou toho, že vám dobré pití jen tak rychle nedojde. Maximalismus s sebou nese nejenom velký objem, ale také originalitu a působivé provedení. Ideální řešení pro nekonečné párty a nevšední dárky. Jack Daniel’s whiskey 3l GB Zjistit cenu sady Captain

Přečíst článek »

Degustační sady

Degustace je vstupní bránou do světa alkoholu. Potěšte své blízké degustační sadou. Nabídněte jim možnost poznat hned několik chutí vybraných destilátů a nechte na nich, který jim zachutná nejvíce. Degustační sady jsou nápaditým a originálním dárkem. Jack Daniel’s set Zjistit cenu sady Tatratea Mini Set Zjistit cenu sady Plantation set

Přečíst článek »