Recenze: Pravda Vodka

Okuste pravdu prostřednictvím stejnojmenné vodky. Malosériový alkoholický nápoj si zakládá na letité tradici a velké pečlivosti při výrobě. Vodka Pravda je polským klenotem, který si vás podmaní od prvního loku.

Jednotlivé druhy vodek Pravda

Zdroj obrázku: https://www.pravdavodka.com/cs

Obsah článku

Historie

Pojďme si nejprve říci pravdu o této vodce. Ta není žádným nováčkem na trhu s destiláty a její historie se pojí s rokem 1743. Od té doby se rodina Kulakových zaměřuje na vylepšování tohoto alkoholického nápoje. Celkové atraktivitě přidává určitě to, že jde o malosériovou výrobu. Konkrétně v oblasti Bielskobiala. Možná právě o to více je kladen důraz na dokonalost destilátu. Ostatně, propracovaná receptura má základ jen v těch nejlepších surovinách, které se nachází v okolí místa výroby. Šestá generace rodiny Kulakových bezpochyby ví, co dělá. Letité zkušenosti se podepisují i na těch nejmenších detailech. 

O vodce

Základem je kvalitní žito s příjemně jemnou chutí pocházející z pozdní sklizně. K tomu si připočtěte čistou pramenitou vodu z Karpat. Specifická je i destilace promítající se do charakteru alkoholického nápoje. Vodka Pravda je oproti jiným pětkrát destilovaná. Nechybí samozřejmě destilace v měděném kotli ani filtrace přes aktivní uhlíky bílé břízy. Jde o časově náročný proces, jehož výsledkem je však něco unikátního. Vodka Pravda, která se pyšní 40% obsahem alkoholu.

Láhev vodky Pravda se sklenicí
Sklenice s vodkou Pravda

Barva, vůně a chuť

Příjemné překvapení přišlo hned poté, co jsme otevřeli uzávěr. Vzhledem k tomu, že se jedná o vodku, očekávání bylo zřejmé. Čirý a průzračný destilát. Ten v případě vodky Pravda nezklamal, ba naopak. Už při samotném pohledu do nalité sklenky vyzařuje z vodky určitá prémiová čistota.

 

Onu zmiňovanou čistotu jsme postřehli také po přičichnutí k alkoholickému nápoji. Rozhodně neočekávejte žádné výrazné tóny, které by se k vodce tohoto formátu určitě nehodili. Vaše čichové buňky spíše zaplaví vůně chleba. Ano, nádech čerstvých obilovin nelze nepostřehnout.

 

Dost ale bylo prohlížení a očichávání. Pojďme se napít a na vlastní kůži se přesvědčit o kvalitách této polské vodky. První slovo, které nás okamžitě napadlo bylo jemnost. Čistota vzhledu se promítá i do čistoty chutě. Cítit je hlavní výrobní surovina v podobě žita, ale velice jemně. Dalo by říci až neutrální a v malé míře zahalena do tónů mandlí. Lehce krémová konzistence pak přidává na celkové chuti.

Láhev vodky

Tvar láhve vodky v nás na první pohled evokuje pocit, že držíme láhev šampaňského. Její provedení je krásné. Smysl pro detail je tu znát. Bílé zabarvení jako by naznačovalo jisté ojínění. Decentní struktura stříbrné pak koresponduje s černými a bílými nápisy v pozadí. Tělo láhve zdobí nepřehlédnutelný název Vodka PRAVDA. Nad ním se vyjímá modrý krystal, jehož barevné a designové zpracování ladí i se samotným uzávěrem. Láhev se nám jednoznačně líbila.

Přední strana láhve vodky Pravda
Zadní strana láhve vodky Pravda

Závěrečné hodnocení

Patříte-li k příznivcům prémiových vodek, je Pravda jasnou volbou. Absolutní čistota a léta zkušeností při výrobě destilátu jsou znát. Vedle chuti nás mile překvapilo i celkové zpracování nápoje a láhve, která se může stát originálním a lahodným dárkem. Vodka Pravda nám nejvíce chutnala dokonale vychlazená s ledem. Použít ji ale můžete také do některých míchaných nápojů.

Vodka je sama o sobě skvělá, ale zkuste si ji vychutnat i v našich koktejlech Koktejly.

Mohlo by se vám líbit

Oficiální stránky: https://www.pravdavodka.com/cs

Nejnovější články

Dárková balení alkoholu se sklenicemi

Dárková balení alkoholu se sklenicemi

Pořiďte si oblíbený alkohol a k tomu rovnou originální a tematicky laděné sklenice. Využijte možnosti zakoupit dárková balení alkoholu se sklenicemi, která obsahují vše v jednom. S tímto působivým dárkem potěšíte naprosto každého. Vsaďte na sety přinášející radost ve všech ohledech. Plantation 20th Anniversary XO 0,7l + 2x sklo GB

Přečíst článek »
Gravírování a vlastní etiketa láhve

Gravírování a vlastní etiketa láhve

Spojte originalitu s vybranou chutí oblíbeného alkoholického nápoje. Nechte si vytvořit láhev na míru nebo ji naopak darujte svým blízkým. Vlastní etiketa a nepřehlédnutelné gravírování. Buďte v tomto směru kreativní a popusťte uzdu vlastní fantazii. Whisky a ochucené whisky Rumy a ochucené rumy Skotské whisky Americké whiskey Pálenky a ovocné

Přečíst článek »
XXL láhve

XXL láhve

Dopřejte si pořádnou dávku svého oblíbeného alkoholu. Láhve XXL jsou zárukou toho, že vám dobré pití jen tak rychle nedojde. Maximalismus s sebou nese nejenom velký objem, ale také originalitu a působivé provedení. Ideální řešení pro nekonečné párty a nevšední dárky. Jack Daniel’s whiskey 3l GB Zjistit cenu sady Captain

Přečíst článek »

Degustační sady

Degustace je vstupní bránou do světa alkoholu. Potěšte své blízké degustační sadou. Nabídněte jim možnost poznat hned několik chutí vybraných destilátů a nechte na nich, který jim zachutná nejvíce. Degustační sady jsou nápaditým a originálním dárkem. Jack Daniel’s set Zjistit cenu sady Tatratea Mini Set Zjistit cenu sady Plantation set

Přečíst článek »