Recenze: Sierra Tequila Silver

Stříbrný klenot z Mexika, tak nějak lze na úvod charakterizovat tequilu Sierra Tequila Silver. Nápoj oblíbený především na nejrůznějších párty. Poznejte s námi přednosti a propracovat tohoto alkoholického nápoje. 

Tři druhy tequil Sierra

Zdroj obrázku: https://www.sierratequila.com/en/

Obsah článku

Historie

Pokud se zaměříme na historii této tequily, musíme se přesunout v čase minimálně o 150 let nazpět. Právě v té době rodina Gonzales založila palírnu, ve které vyráběla tequilu. Dalo by se říci, že dnes je to jedna z významných a ojedinělých rodinných palíren tequily na světa. Aktuálně zde má většinový podíl společnost Borco-Marken-Import sídlící v Hamburku. To stále nic nemění na tom, že palírna Destilerías Sierra Unidas sídlící ve městě Jalisco je tím klíčovým místem, kde vzniká vynikající Sierra Tequila Silver. Na německý trh byla uvedena v roce 1981 a později se rozšířila do celého světa. 

O tequile

Základní výrobní surovinou je pochopitelně modré agáve. Nechybí ani mexická cukrová třtina podepisující se na výsledné chuti alkoholického nápoje. Důraz je kladen na tradiční výrobu právě ze srdíček modré agáve. Řemeslnost, preciznost a několikaměsíční skladování v dubových sudech dělá také své. Výsledkem je láhev Sierra Tequila Silver o objemu 0,7 litrů s obsahem alkoholu 38 %. 

Láhev Sierra Tequila Silver se sklenicí
Sklenice s Tequilou Sierra Silver

Barva, vůně a chuť

Pojďme se ale vrhnout na to, co se ukrývá v samotné láhvi. Tím je dokonale čirý alkoholický nápoj. V jeho případě nehledejte žádné zabarvení. Když jsem se podívali na destilát uvnitř, označení Silver nám bylo hned zřejmé. A co se skrývá za onou čirostí? 


V první řadě je to nenápadný a jemný aromatický profil. Po přičichnutí k tequile Sierra Tequila Silver ucítíte spíše nasládlé tóny, které jsou kombinovány ovocnými ingrediencemi. Díky přiměřenému obsahu alkoholu není vůně nikterak štiplavá. Označit ji můžeme za příjemnou a vybízející k ochutnávce alkoholického nápoje. 


Není tedy na co čekat, pojďme se vrhnout na degustaci. První kontakt s chuťovými pohárky v ústech skutečně vyvolává pocit ovocného koktejlu. Cítit jsou například jablka, ale také spousta ananasu. Ovocné propojení je doplněno o příchuť chilli, které dodává na ostrosti destilátu. Přitom Sierra Tequila Silver nechutná příliš alkoholově ale spíše nasládle. Spojení jednotlivých složek je skutečně promyšlené. Ocenit musíme i dozvuk středního charakteru. Ten se nese opět ve spojení ovoce a sladkosti. 

Láhev tequily

Jestli je pro alkoholický nápoj Sierra Tequila Silver něco typické, pak to bude propracovaná láhev. Ta upoutala nejenom naši pozornost, ale určitě všech na světě, kdo podlehli chuti tequily. Baculaté tělo si zakládá na preciznosti každého detailu – vystouplý nápis Mexico a typické mexické sombrero. I přes určitou robustnost a specifický tvar se láhev velice dobře drží a tequila snadno nalévá. Sklo je průhledné, takže lze vidět čirost destilátu uvnitř. 

 

Láhev má dva nepřehlédnutelné prvky. Tím prvním je etiketa laděná do červena, na které se vyjímá mexická tematika. Ještě výraznější je uzávěr. Ten má podobu červeného plastového sombrera, což k nápoji, jakým je tequila dokonale sedí. Z našeho pohledu je láhev Sierra Tequila Silver doslova reprezentativní záležitostí. 

Přední strana láhve Sierra Tequila Silver
Zadní strana láhve Sierra Tequila Silver

Závěrečné hodnocení

Sierra Tequila Silver je určitě právoplatným a důstojným představitelem ryzí mexické tequily. My jsme ji samozřejmě okusili na mnoho způsobů. Nejvíce nám chutnala v  kombinaci s citronem a solí. Její chuť však oživí i mnoho míchaných nápojů. Když přihlédneme ještě k propracované a originální láhvi, lze ji doporučit i jako působivý dárek. V baru se bude určitě vyjímat. 

Tequila je sama o sobě skvělá, ale zkuste si ji vychutnat i v našich koktejlech Koktejly.

Mohlo by se vám líbit

Sierra Milenario Blanco 100% Agave

Oficiální stránky: https://www.sierratequila.com/en/

Nejnovější články

Dárková balení alkoholu se sklenicemi

Dárková balení alkoholu se sklenicemi

Pořiďte si oblíbený alkohol a k tomu rovnou originální a tematicky laděné sklenice. Využijte možnosti zakoupit dárková balení alkoholu se sklenicemi, která obsahují vše v jednom. S tímto působivým dárkem potěšíte naprosto každého. Vsaďte na sety přinášející radost ve všech ohledech. Plantation 20th Anniversary XO 0,7l + 2x sklo GB

Přečíst článek »
Gravírování a vlastní etiketa láhve

Gravírování a vlastní etiketa láhve

Spojte originalitu s vybranou chutí oblíbeného alkoholického nápoje. Nechte si vytvořit láhev na míru nebo ji naopak darujte svým blízkým. Vlastní etiketa a nepřehlédnutelné gravírování. Buďte v tomto směru kreativní a popusťte uzdu vlastní fantazii. Whisky a ochucené whisky Rumy a ochucené rumy Skotské whisky Americké whiskey Pálenky a ovocné

Přečíst článek »
XXL láhve

XXL láhve

Dopřejte si pořádnou dávku svého oblíbeného alkoholu. Láhve XXL jsou zárukou toho, že vám dobré pití jen tak rychle nedojde. Maximalismus s sebou nese nejenom velký objem, ale také originalitu a působivé provedení. Ideální řešení pro nekonečné párty a nevšední dárky. Jack Daniel’s whiskey 3l GB Zjistit cenu sady Captain

Přečíst článek »

Degustační sady

Degustace je vstupní bránou do světa alkoholu. Potěšte své blízké degustační sadou. Nabídněte jim možnost poznat hned několik chutí vybraných destilátů a nechte na nich, který jim zachutná nejvíce. Degustační sady jsou nápaditým a originálním dárkem. Jack Daniel’s set Zjistit cenu sady Tatratea Mini Set Zjistit cenu sady Plantation set

Přečíst článek »