Recenze: Wild Turkey 101 Bourbon

Poznejte vynikající chuť prémiového bourbonu z USA. Dopřejte si osvědčenou a zažitou klasiku, která se stala v podstatě ikonou světa bourbonu. Silné, avšak přiměřeně jemné pití pro opravdové chlapy.

Druhy lahví Wild Turkey Bourbon

Zdroj obrázku: https://www.wildturkeybourbon.com/

Obsah článku

Historie

Když se zaměříme na samotný název Wild Turkey, budeme nuceni nahlédnout do vzdálenější historie. Tato značka vznikla v roce 1869 a její název pochází ze stejnojmenného kopce ležícího u města Lawrenceburg. Místo v Kentucky, kde skutečně vědí, jak tvořit kvalitní a lahodný bourbon. S ním se mimochodem pojí i master distiller legenda, kterou je Jimmy Rusell a jeho syn. Ti se nejvíce podepsali na této ikonické klasice. Wild Turkey 101 Bourbon je už několik desítek let vyráběn stejnou metodou. Ta si získala příznivce po celém světě. V současnosti spadá destilerie pod koncern Ricard Pernod.

O bourbonu

Wild Turkey 101 Bourbon je výjimečný především způsobem výroby. V první řadě je to ten správný poměr žita, sladového ječmene a kukuřice. V mashbillu je více jak 13 % žita. To vše doplněno vodou z řeky Kentucky důkladně filtrovanou přes vápenec. Původní kmen kvasinek, a hlavně dlouhodobější zrání přispívají k výjimečnosti tohoto bourbonu. Ten zraje v sudech z bílého amerického dubu. Zvláštností je také jeho vypálení na stupeň alligator char, což je extrémně silné vypálení. Doba zrání se oproti jiným bourbonům pohybuje od šesti do osmi let. Ne nadarmo předchází tento destilát s 50,5 % alkoholu jeho známá pověst.

Láhev bourbonu Wild Turkey 101 se sklenicí
Sklenice s bourbonem Wild Turkey 101

Barva, vůně a chuť

Zlatavé zabarvení je pro kvalitní bourbon zcela vlastní a možnost vidět ho skrze láhev je podle našeho mínění velice příjemnou upoutávkou. Jednoduše řečeno, pohled na alkoholický nápoj ve vás vzbudí chuť ho ochutnat.

 

Wild Turkey 101 Bourbon nás oslovil i samotnou vůní. Tu lze charakterizovat jako několikastupňovou. První, co ucítíte budou nasládlé tóny. V největší míře převládá karamel a vanilka. Poté si naše čichové pohárky pohrály s ovocem, ale také s kořením a určitou dřevitostí. Postupná změna vůní je dosti zajímavá a vybízí k ochutnání.

 

Ani my jsme v tomto směru příliš dlouho neotáleli. Přesto, že se Wild Turkey 101 Bourbon pyšní vysokým obsahem alkoholu, oslovila nás jeho jemnost. Komplexnost a vyváženost jednotlivých tónů je opravdu příjemná. Nyní si budete moci dopřávat zmíněné kukuřice, ale i vanilky, ovoce a koření. Vše bychom prezentovali jako jemnost spojenou s robustností. Bourbon má velice příjemný dozvuk středního charakteru. Právě na konci chuťového zážitku na vás bude čekat pomyslná zlatá tečka v podání dubové příchuti.

Láhev bourbonu

Láhev bourbonu je z našeho pohledu originálem sama o sobě. Její tvar má jednoduché a přímé linie, takže se dobře drží v ruce. Průhledné sklo prozrazuje, co vás čeká v samotné láhvi. Jantarová barva bourbonu pak koresponduje s nažloutlou etiketou, kde se majestátně tyčí název Wild Turkey 101 Bourbon. Červené prvky, včetně etikety na víčku působí dobře. Nepřehlédnutelný je emblém krocana na láhvi.

Přední strana láhve bourbonu Wild Turkey 101
Zadní strana láhve bourbonu Wild Turkey 101

Závěrečné hodnocení

Na vlastní oči a chuť jsme se přesvědčili o tom, že Wild Turkey 101 Bourbon je skutečně mistrovským dílem mezi ostatními bourbony. Vypíchnout bychom chtěli především jeho komplexnost a určitou jemnost. Rozhodně se nebojte 50,5 % alkoholu. Jeho výrazné aroma a chuť si získají každého milovníka těchto alkoholických nápojů. Zároveň si můžete být jisti, že dárek v podobě tohoto destilátu rozhodně nikoho neurazí, ba naopak, stane se milým překvapením.

Bourbon je sám o sobě skvělý, ale zkuste si ho vychutnat i v našich koktejlech Koktejly.

Mohlo by se vám líbit

Oficiální stránky: https://www.wildturkeybourbon.com/

Nejnovější články

Dárková balení alkoholu se sklenicemi

Dárková balení alkoholu se sklenicemi

Pořiďte si oblíbený alkohol a k tomu rovnou originální a tematicky laděné sklenice. Využijte možnosti zakoupit dárková balení alkoholu se sklenicemi, která obsahují vše v jednom. S tímto působivým dárkem potěšíte naprosto každého. Vsaďte na sety přinášející radost ve všech ohledech. Plantation 20th Anniversary XO 0,7l + 2x sklo GB

Přečíst článek »
Gravírování a vlastní etiketa láhve

Gravírování a vlastní etiketa láhve

Spojte originalitu s vybranou chutí oblíbeného alkoholického nápoje. Nechte si vytvořit láhev na míru nebo ji naopak darujte svým blízkým. Vlastní etiketa a nepřehlédnutelné gravírování. Buďte v tomto směru kreativní a popusťte uzdu vlastní fantazii. Whisky a ochucené whisky Rumy a ochucené rumy Skotské whisky Americké whiskey Pálenky a ovocné

Přečíst článek »
XXL láhve

XXL láhve

Dopřejte si pořádnou dávku svého oblíbeného alkoholu. Láhve XXL jsou zárukou toho, že vám dobré pití jen tak rychle nedojde. Maximalismus s sebou nese nejenom velký objem, ale také originalitu a působivé provedení. Ideální řešení pro nekonečné párty a nevšední dárky. Jack Daniel’s whiskey 3l GB Zjistit cenu sady Captain

Přečíst článek »

Degustační sady

Degustace je vstupní bránou do světa alkoholu. Potěšte své blízké degustační sadou. Nabídněte jim možnost poznat hned několik chutí vybraných destilátů a nechte na nich, který jim zachutná nejvíce. Degustační sady jsou nápaditým a originálním dárkem. Jack Daniel’s set Zjistit cenu sady Tatratea Mini Set Zjistit cenu sady Plantation set

Přečíst článek »