Tetování a alkohol

Tetování je druhem kresby tvořené na lidské tělo za pomoci tetovací jehly. Během tohoto procesu je speciální inkoust vpichován pod lidskou kůži. Ozdobný prvek, ale i vyjádření sama sebe. To je novodobý trend mající dlouhou historii, který je populární mezi lidmi libovolného věku a pohlaví.

Tetovani a alkohol jpg

Pokud se chystáte zvelebit své tělo nějakou tou „malůvkou“, měli byste být obeznámeni s tím, jak je to s kombinací alkoholu a tetování. V tomto případě totiž existují jistá pravidla a ta je vhodná dodržovat.

Před tetováním nepijte alkohol

Každý zkušený tatér by vám mohl sáhodlouze vyprávět o tom, co všechno můžete a nemůžete před a po tetování. My se však zaměříme pouze na zmiňovaný alkohol. Pití alkoholu před tetováním se vám vymstí nejenom proto, že vás s největší pravděpodobností každý tatér odmítne. Konzumace alkoholu s sebou nese i jistá rizika.

 

Jak všichni správně tuší, alkohol způsobuje zrychlení krevního oběhu a ředění krve. To znamená, že proces tetování může být spojen s řadou negativ, kterými mohou být:

  • Častější krvácení
  • Vyplavování barvy z kůže
  • Větší citlivost pokožky

 

Tohle všechno jsou negativní faktory, které během tetování potrápí nejenom vás samotné, ale také tatéra. Ten bude muset bojovat s těmito neduhy, hlavně v podání větší krvácivosti. Kvůli řídké krvi bude mnohem složitější dostat barvu pod kůži a v horším případě může dojít k ovlivnění výsledku, respektive podoby tetování. Toto upozornění mimochodem platí i pro užívání návykových látek. Povětšinou se doporučuje nepít alkohol alespoň 24 hodin před tetováním.

Tetovani a alkohol 2 jpg

Alkohol nepijte ani po tetování

Výše uvedené upozornění platí také po tetování. Ani pak nechoďte svůj nový obrázek na těle oslavit pořádnou dávkou alkoholu. I v tomto případě je velkým nepřítelem řídká krev způsobená alkoholem, která se může postarat o nežádoucí krvácení a vyplavování nového pigmentu. Ten může ve výsledku vyblednout. Zároveň hrozí riziko modřin v místech tetování a větší bolestivost.

 

Alkohol a tetování jednoduše nejdou dohromady a nutno podotknout, že každý tuto kombinaci může snášet trochu jinak. Proto je lepší se alkoholu vyhnout 24 hodin před a po tetování.

Nejnovější články

Dárková balení alkoholu se sklenicemi

Dárková balení alkoholu se sklenicemi

Pořiďte si oblíbený alkohol a k tomu rovnou originální a tematicky laděné sklenice. Využijte možnosti zakoupit dárková balení alkoholu se sklenicemi, která obsahují vše v jednom. S tímto působivým dárkem potěšíte naprosto každého. Vsaďte na sety přinášející radost ve všech ohledech. Plantation 20th Anniversary XO 0,7l + 2x sklo GB

Přečíst článek »
Gravírování a vlastní etiketa láhve

Gravírování a vlastní etiketa láhve

Spojte originalitu s vybranou chutí oblíbeného alkoholického nápoje. Nechte si vytvořit láhev na míru nebo ji naopak darujte svým blízkým. Vlastní etiketa a nepřehlédnutelné gravírování. Buďte v tomto směru kreativní a popusťte uzdu vlastní fantazii. Whisky a ochucené whisky Rumy a ochucené rumy Skotské whisky Americké whiskey Pálenky a ovocné

Přečíst článek »
XXL láhve

XXL láhve

Dopřejte si pořádnou dávku svého oblíbeného alkoholu. Láhve XXL jsou zárukou toho, že vám dobré pití jen tak rychle nedojde. Maximalismus s sebou nese nejenom velký objem, ale také originalitu a působivé provedení. Ideální řešení pro nekonečné párty a nevšední dárky. Jack Daniel’s whiskey 3l GB Zjistit cenu sady Captain

Přečíst článek »

Degustační sady

Degustace je vstupní bránou do světa alkoholu. Potěšte své blízké degustační sadou. Nabídněte jim možnost poznat hned několik chutí vybraných destilátů a nechte na nich, který jim zachutná nejvíce. Degustační sady jsou nápaditým a originálním dárkem. Jack Daniel’s set Zjistit cenu sady Tatratea Mini Set Zjistit cenu sady Plantation set

Přečíst článek »